Hlavní náplní workshopu je naprogramování známé hry Had. Účastníci si vyberou mezi třemi možnostmi, kde tvořit: Scratch, Python nebo vytvoření webové aplikace. Různorodé programy umožňují pracovat i naprostým začátečníkům, takže se není čeho bát.

Druhou možnou aktivitou bude sestavení libovolného robota ze stavebnice VEX. Sada obsahuje několik motorů a různých senzorů. Výzvou je naprogramování ovládání robota pomocí dálkového ovladače a projet nejrychleji připravenou dráhu.

Ukážeme si, jak snadno lze sestavit program s využitím připravených bloků. Zvládneme si nastavit grafické prostředí, ovládat pohyb, počítat skóre, vyhodnotit hru…

Společně otevřeme dveře a uděláme první krok do světa programování. Ukážeme si, jak je jednoduché vytvořit si vlastní hru nebo ovládat robota. Účastníci se seznámí se základy programování v různých prostředích, vyzkouší si manuální sestavení robota a jeho chování.

Akce je určena pro všechny zájemce, začátečníky i pokročilé. Vyzýváme hlavně všechny slečny, určitě se nebojte přijít. :)

Účastníkům se budou věnovat 4 lektoři s pomocníky z řad zkušených žáků a žákyň.

Jednotlivé aktivity budou probíhat mezi 14.00 a 18.00 hod na čtyřech stanovištích a poběží paralelně, tj. programování v jednotlivých jazycích a roboty. Účastníci mohou přijít ve slotech, kdy začne workshop, hodinové workshopy (14:00, 15:00, 16:00 a 17:00) budou zacílené na cílovou skupinu dětí a žáků. Mladší účastníci nejspíš dají přednost programování ve Scratchi nebo robotům, starší účastníci možná sáhnou po Pythonu, webové aplikaci nebo robotech.

Web Meet and Code